27
نوامبر

ارزش وب سایت خود را تخمین بزنید!

ارزیابی قیمت بر چه اساسی انجام می شود؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که این یک تخمین است و توسط نرم افزار ارزشیابی انجام می شود. ارزیابی یا ارزشیابی قیمت وب سایت برنامه ای است که توسط متخصصین یاد بگیر دات کام تهیه شده است این برنامه کاملا ایرانی است و در تهیه آن سعی شده است قیمت نهایی نه خیلی بالا باشد و نه اینکه ارزش های وب سایت و توان درآمدزایی و هزینه هایی که برای آن شده است نادیده گرفته شود. حتی برای نوسانات قیمت دلار و تورم هم ضریبی در نظر گرفته ایم.

فاکتور های مختلفی در ارزیابی در نظر گرفته شده است و با توجه به تاثیر هر عامل در ارزش وب سایت سعی شده است به همان اندازه در قیمت نهایی دیده شود. برخی فاکتور های ارزیابی عبارتند از: رتبه آلکسا، رتبه آلکسای ایران، پیج رانک گوگل، صفحات ایندکس شده در گوگل، آلوده نبودن وب سایت به بد افزار ها، دامنه مناسب و عوامل دیگر انجام می گیرد.

آیا این ارزیابی برای وبلاگ ها هم درست کار می کند؟

متاسفانه این ارزیابی برای وبلاگ ها نمی تواند جواب دقیقی بدهد چون برخی فاکتور ها بین همه وبلاگ هایی که یک ساب دومین دارند مشترک است و در حقیقت غیر واقعی است و ارزیابی وب لاگ اصولا کار مشکلی است. بنابراین توصیه نمی کنیم برای ارزیابی وبلاگ خود از این برنامه استفاده کنید.

آیا این ارزیابی برای وب سایت های غیر ایرانی هم کار می کند؟

توجه داشته باشید که این برنامه برای ارزیابی وب سایت های ایرانی طراحی شده است. هر چند می تواند از دید مقایسه اعداد معنا داری به شما بدهد اما از نظر ارزشگذاری و تعیین قیمت برای وب سایت های غیر ایرانی دقت بسیار پایین خواهد آمد.

آیا این ارزشگذاری برای زیر دامنه ها هم معتبر است؟

باید بگویم تعیین قیمت زیر دامنه ها کار مشکلی است و کمتر سیستم ارزشگذاری می تواند آنها را به درستی قیمت گذاری کند مگر اینکه این ارزشگذاری توسط انسان اصلاح شود.

آیا این ارزشگذاری برای زیر دامنه های پارک شده هم معتبر است؟

در این مورد هم چون دامنه به وب سایت دیگری ریدایرکت می شود، هیچ برنامه ارزیابی نمی تواند تخمین مناسبی به شما بدهد.